Nadchodzące wydarzenia

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii Rokitno
31.08 - 01.09
Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie Rokitno
02.09 - 02.09

Intencja

 

Tak jak co roku, na czas wakacji (czyli lipiec i sierpień) mamy jedną intencję, będziemy się modlić za uczestników, animatorów i moderatorów oaz wakacyjnych o potrzebne dary Ducha Świętego.

Ośrodek nosi nazwę Centrum Duchowości im. Edmunda Bojanowskiego, znajduje się w mieście Luboń (30 tys. mieszkańców), miejscowości położonej obok Poznania. Dom rekolekcyjny jest osobnym budynkiem, położonym na terenie Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Wokół domu znajduje się duży teren z ogrodem, są ścieżki, gdzie można spacerować oraz osobna bardzo duża kaplica (druga oprócz tej, którą mamy w Domu Rekolekcyjnym) - Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego. Tuż obok terenu Zgromadzenia znajduje się parafia rzymskokatolicka św. Barbary – odrestaurowany kościół poewangelicki z XX wieku. Po drugiej strony ulicy znajduje się szkoła z salą gimnastyczną, poczta, przychodnia oraz sklep spożywczy. W odległości 750 m jest Biedronka, 1,7 km McDonald s,  2,2 km Centrum Handlowe. Jako, że ośrodek znajduje się w mieście i bezpośrednio przy Poznaniu – daje nam to zupełnie nowe możliwości na zagospodarowanie czasu wolnego.

Dom rekolekcyjny jest duży, ma 2 piętra. Na 1 i 2 piętrze znajdują się dwa  korytarze z pokojami. Pokoi jest 20. Są 1,2,3,4 osobowe. W domu możemy przyjąć 52 osoby. W większości pokoi znajdują się umywalki. Na 1 piętrze znajduje się kaplica, duża sala konferencyjna (wyposażona w nagłośnienie i mikrofon) oraz kawiarenka (wyposażona w czajnik, szklanki). W piwnicy znajduje się duży refektarz oraz wydzielone małe pomieszczenie z krzesłami i dużym stołem. Łazienki znajdują się na korytarzu.

Adres ośrodka:
Centrum Duchowości im. Bł. Edmunda Bojanowskiego przy Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek
plac Bojanowskiego 6
62-030 Luboń