Ośrodek nosi nazwę Centrum Duchowości im. Edmunda Bojanowskiego i znajduje się w Luboniu (30 tys. mieszkańców), miejscowości położonej obok Poznania. Dom rekolekcyjny jest osobnym budynkiem, położonym na terenie Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Budynek otoczony jest dużym teren z ogrodem, ścieżkami, po których można spacerować. Obok znajduje się także bardzo duża kaplica (druga oprócz tej, którą mamy w Domu Rekolekcyjnym) - Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego.

Tuż obok terenu Zgromadzenia mieści się parafia rzymskokatolicka św. Barbary – odrestaurowany kościół poewangelicki z XX wieku. Po drugiej strony ulicy znajduje się szkoła z salą gimnastyczną, poczta, przychodnia oraz sklep spożywczy. W odległości 750 m jest Biedronka, 1,7 km McDonald s,  2,2 km Centrum Handlowe. Jako, że ośrodek jest położony w mieście i bezpośrednio przy Poznaniu – daje nam to wiele możliwości na zagospodarowanie czasu wolnego.

Dom rekolekcyjny jest duży, ma 2 piętra. Na 1 i 2 piętrze znajdują się dwa korytarze z pokojami, których jest w sumie 20. (1, 2, 3, 4 osobowe). W domu możemy przyjąć 52 osoby. W większości pokoi znajdują się umywalki. Na 1 piętrze mieści się kaplica, duża sala konferencyjna (wyposażona w nagłośnienie i mikrofon) oraz kawiarenka (ze szklankami, czajnikiem). W piwnicy do dyspozycji jest duży refektarz oraz wydzielone małe pomieszczenie z krzesłami i dużym stołem. Łazienki znajdują się na korytarzu.

Adres ośrodka:
Centrum Duchowości im. Bł. Edmunda Bojanowskiego przy Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek
plac Bojanowskiego 6
62-030 Luboń