Za nami kolejne warsztaty letnie, które odbyły się w dniach 17. -18.09 w Paradyżu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy nieszporami, po których nadszedł czas na gry i zabawy, dzięki czemu mogliśmy się lepiej poznać i spędzić razem czas. Dzień podsumowaliśmy wspólnotową Eucharystią i słowem naszego moderatora.
 
Następnego dnia rozpoczęliśmy podsumowanie i planowanie pracy rocznej. Przedstawiamy główne tematy naszych rozmów.
 
1. Zmiana Moderatora Diakonii Liturgicznej. Serdecznie dziękujemy Księdzu Adamowi Czeponisowi za owocną posługę, poświęcony nam czas i zaangażowanie w rozwój diakonii. Jednocześnie witamy Księdza Bartosza Warwarko, który od teraz będzie pełnił posługę Moderatora naszej wspólnoty.
 
2. Zmiany w sekcji medialnej. Dziękujemy Wiktorii Dmytruk za troskę i prowadzenie naszych social mediów. Głównym odpowiedzialnym został teraz Jakub Mielcarz, życzymy owocnej posługi.
 
W czasie naszych warsztatów stworzyliśmy zarys tego, co chcielibyśmy zdziałać w nadchodzącym roku formacyjnym. Oprócz kontynuowania takich dzieł, jak np. "L jak Liturgia" czy posługa na różnych wydarzeniach diecezjalnych, chcemy także zainicjować inne, które przyczynią się do większego umiłowania Liturgii wśród oazowiczów (i nie tylko ;)) Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z działaniem Diakonii Liturgicznej. Zachęcamy także do dołączenia do Apostolatu Modlitwy, dzięki któremu trwamy na modlitwie za naszą wspólnotę oraz do ofiarowania 3. Niedzieli miesiąca za Diakonię Liturgiczną Ruchu Światło - Życie diecezji zielonogórsko - gorzowskiej.
 
Prośmy dobrego Boga, aby nasze działania chwaliły Jego Imię.